Local SEO

Akıllı algoritmalar ve ürünlerle
verimliliği artırıp maliyeti azaltmanızı
sağlayan bir çözüm ortağıyla çalışın.

Local SEO Nedir?

Local SEO nedir? sorusu günden güne en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. İnternet araştırmalarının artış göstermesiyle önem kazanan SEO’nun bir parçası olarak yerel SEO çalışmalarını her yönüyle değerlendirmek gerekir. Bu sayede hem SEO çalışmalarının temel mantığını hem de local çalışmalarla elde edilebilecek avantajları yakalamak mümkündür.

Listing Tool (Listeleme Aracı)

local seo

Sisteme bağlandıktan hemen sonra işletmenizle ilgili bilgileri tek bir panelden girmeye ve yönetmeye başlarsınız. Girdiğiniz bilgiler, sistem tarafından 50’den fazla farklı kanala iletilir. 

Listeleme Aracı, tüm dizinlerde bilgilerinizin doğru ve birbirleriyle tutarlı kalmasını sağlar. Böylece işletmeniz arama sonuçlarında ve Haritalarda üst sıralarda görünür.

Online görünürlüğünüzü geliştirmek için beklemezsiniz. Listeleme Aracı’na kaydolduktan sonra  yaklaşık iki hafta içinde etkisini görmeye başlarsınız. 

Arama sonuçlarındaki performansınızı, müşterilerinizin size nasıl ulaştığını kolayca takip edebilir ve ölçümleyebilirsiniz.

Review Management (Müşteri Memnuniyeti Yönetimi)

Tüketiciler, alışverişten önce kullanıcı yorumlarını okuyor ve kararlarını öyle veriyor. Google için kullanıcı yorumları kadar işletmelerin bu yorumlara verdikleri yanıtlar da büyük önem taşır. Bu nedenle işletmeniz veya ürün/hizmetlerinizle ilgili yorumları cevaplamanız, arama sonuçlarındaki görünürlüğünüz için en önemli etkenlerden biridir.

Memnuniyet Yönetimi, onlarca farklı platformdan işletmenizle ilgili yorumları toplar ve tümüne tek bir panelden ulaşmanızı sağlar. Bu panel üzerinden yorumları cevaplayıp takip edersiniz.

Müşteri memnuniyeti konusundaki performansınızı inceleyebilir, rakiplerle karşılaştırabilirsiniz. 

Güncel yorumlarla arama görünürlüğünüzü artırmak için müşterilerinizden yorum talep edebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinize anket göndererek ürün ve hizmetlerle ilgili geri bildirim alabilirsiniz.

Web Optimizer

SEO ve optimizasyon ile ilgili tüm sorunlarınızı çözüp ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek gerçek bir uzman. Web Optimizer ile sitenizin performansını iyileştirir, sitenize daha fazla trafik çekerek dönüşümü ve geliri artırabilirsiniz. 

Bu çok akıllı araç, web sitenizi tarayıp site haritanızı güncelleyerek arama motorunda otomatik olarak indekslenmesini sağlar. Ekibinizden biri gibi çalışan Web Optimizer sizi kesinti, güvenlik gibi teknik sorunlara karşı zamanında uyarırken rakiplerle ilgili gelişmelerden de haberdar eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerel SEO, arama motoru optimizasyonu ile alakalı çalışmaların bölge bazında yapılması anlamına gelmektedir. Arama motorunun kullanıcıya hangi sonuçların gösterileceğini belirlemek için IP adresine ve coğrafi konumuna dayalı olarak bir kullanıcının konumunu kullanır. Bu nedenle bir kişi bir dişçi, oto yıkama ya da kırtasiye için yerel bir arama yaptığında arama motoru kişinin bulunduğu bölge ile alakalı yerel işletmeleri görüntüler.

Yerel SEO, Yerel Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Yerel arama pazarlaması, müşterileri ile yüz yüze iletişim kuran fiziksel bir işletmeyi tanıtmak için web’de yaptığınız her şeydir. Hem tek konumlu küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler), ulusal kurumsal markalar ve zincirler için geçerlidir. Bir şirket müşterileri ile doğrudan buluşuyorsa buna ‘’yerel işletme’’ denir ve internette görünürlüğünü arttırmak için Yerel SEO adı verilen benzersiz bir dizi teknik ve beceri kullanabilir.

Bir veya daha fazla fiziksel lokasyona sahip herhangi bir işletmenin sahibi iseniz ya da lokasyonlarında müşterilere hizmet veren bir uzman/şirket iseniz Google’da görünür olmak ve daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız o zaman kesinlikle ihtiyacınız olan Yerel SEO’dur.

Bulunduğunuz bölgede web sitenizi ön plana çıkarır ve arama motorunda en üst sıralara yerleşmesini sağlar. Yerel SEO sayesinde rekabet gücünü de arttırmış olursunuz.

Yerel SEO’da sonuçlar işletmenin türüne ve kullanılan listeleme miktarına göre değişir. Anahtar kelime zorluğu ve rekabet derecesine göre süre kısalıp uzayabilir. Bu etkiler alan için farklılık gösterdiğinden dolayı analiz yapılması gerekir. Yerel SEO’da sonuçlar 6 ila 12 ay arası gibi bir süreyi kapsayabilir.

Yerel arama ve harita kullanımı dünya çapındaki internet aramalarının %20’sinden fazlasını oluşturmaktadır. Müşterilerimizin güçlü yönlerine odaklanarak ve bu bilgileri arama yapanlar için öne çıkarıyoruz.

Google haritalarındaki mobil web sörfçülerinin yaklaşık %50’si yerel ürün ve hizmet aralar.

İşletme profili müşterileri işletmenize yönlendirmeye yardımcı olacaktır.  Başarılı olmak için gereken yerel seo anahtar kelimelerin kullanıldığından emin olmanız gerekir. Ne kadar çok liste oluşturursanız iş hacminizin arttırmak için o kadar çok olanağınız olur.

Bizimle iletişime geçin