Local SEO

Akıllı algoritmalar ve ürünlerle
verimliliği artırıp maliyeti azaltmanızı
sağlayan bir çözüm ortağıyla çalışın.

Çevrimiçi Varlığınızı İyileştirin; markanızın itibarını artırmaya başlayın

Sayfa içi ve sayfa dışı (On-page / Off-Page) sorunları bulan ve bunları düzeltmenin yollarını öneren Web Site Optimize aracıyla web sitenizin ilk 10 arama sonucundaki sıralamasını iyileştirin.

Tüm bağlantılarınızı tanımlayın, izleyin ve kontrol edin. Sorun açıklamaları, nasıl düzeltilir kılavuzu ve takip edilmesi kolay hızlı düzeltmelerle birlikte her sorun için ayrıntılı raporlar çıkarın.

Yalnızca kendi içeriğinizi izlemek yerine, rakiplerinizin de içeriğini inceleyin. Onların ne zaman öne geçtiğini veya geride kaldığını bilebilirsiniz. Böylece iş stratejilerinizde kullanabileceğiniz analizlerinize bir yenisi daha eklenmiş olur. Hatalarınızdan ders almanıza ve benzer hataları yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

Setrow Local Seo yazılımı her sayfayı tarar ve sitenizin tamamı okunana kadar tüm bağlantıları izler. Bir sitenin içeriğinin tam kapsamını belirlemek için geri bağlantıları takip eder. Tarayıcı aracı, bozuk bağlantıları bulmanıza, yönlendirmeleri keşfetmenize ve web sitenizdeki herhangi bir web sayfasına giden tüm harici ve dahili bağlantıları gözden geçirmenize yardımcı olur, böylece sağlıklı bir web siteniz olduğundan emin olmak için tüm teknik hataları düzeltebilirsiniz.

Setrow web sitesi kesinti süresi izleme yazılımı, ziyaretçilerinizin birinci sınıf bir site deneyimine sahip olmasını sağlar ve olayların ne zaman gerçekleştiğini ilk bildiren kişi olmanızı sağlar.

Google ve Facebook gibi devler bile zaman zaman kesinti yaşar. Teknoloji gelişmiş olmasına ve sağlayıcıların kesinti süresini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak sistemlere sahip olmasına rağmen, öngörülemeyen durumlar hala kesinti süresine neden olmaktadır. Sitenizin ne zaman kapalı olduğunu ilk öğrenen siz olun.

Setrow Local SEO yazılımı ile tehlikeli saldırılar hakkında uyarılar alın. Bilgisayar korsanları yalnızca ana akım web sitelerini hedeflemeklemezler, aynı zamanda kolayca sömürülebilecek ortak güvenlik açıklarına sahip küçük ve nispeten korumasız siteleri de hedeflerler. Daha küçük siteler, genellikle daha düşük web sitesi güvenlik önlemlerine sahip oldukları için saldırıya uğramaya daha yatkındır. Setrow Local SEO aracı saldırganların web sitenize erişmeye çalıştığını bildirmek için size bir uyarı gönderir.

Google’ın Insights’ı, son iki yılda “yakınımdaki” için mobil aramalarda %900’den fazla büyüme, “Açık” + “şimdi” ve “yakınım” için mobil aramalarda %200’den fazla büyüme bildirdi. “Yakınımdaki” aramalardaki bu inanılmaz artış, Yerel SEO’nun tuğla ve harç mağazalarının başarısı için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Think With Google’a göre, yakındaki bir şey için yapılan yerel mobil aramaların %76’sı aynı gün mağaza ziyaretiyle sonuçlanıyor. Çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak istiyorsanız, konum verilerinizi tüm çevrimiçi platformlarda, dizinlerde ve navigasyon hizmetlerinde tutarlı tutmanız gerekir.

Local SEO Nedir?

Local SEO nedir? sorusu günden güne en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. İnternet araştırmalarının artış göstermesiyle önem kazanan SEO’nun bir parçası olarak yerel SEO çalışmalarını her yönüyle değerlendirmek gerekir. Bu sayede hem SEO çalışmalarının temel mantığını hem de local çalışmalarla elde edilebilecek avantajları yakalamak mümkündür.

Listing Tool (Listeleme Aracı)

Sisteme bağlandıktan hemen sonra işletmenizle ilgili bilgileri tek bir panelden girmeye ve yönetmeye başlarsınız. Girdiğiniz bilgiler, sistem tarafından 50’den fazla farklı kanala iletilir. 

Listeleme Aracı, tüm dizinlerde bilgilerinizin doğru ve birbirleriyle tutarlı kalmasını sağlar. Böylece işletmeniz arama sonuçlarında ve Haritalarda üst sıralarda görünür.

Online görünürlüğünüzü geliştirmek için beklemezsiniz. Listeleme Aracı’na kaydolduktan sonra  yaklaşık iki hafta içinde etkisini görmeye başlarsınız. 

Arama sonuçlarındaki performansınızı, müşterilerinizin size nasıl ulaştığını kolayca takip edebilir ve ölçümleyebilirsiniz.

Review Management (Müşteri Memnuniyeti Yönetimi)

Tüketiciler, alışverişten önce kullanıcı yorumlarını okuyor ve kararlarını öyle veriyor. Google için kullanıcı yorumları kadar işletmelerin bu yorumlara verdikleri yanıtlar da büyük önem taşır. Bu nedenle işletmeniz veya ürün/hizmetlerinizle ilgili yorumları cevaplamanız, arama sonuçlarındaki görünürlüğünüz için en önemli etkenlerden biridir.

Memnuniyet Yönetimi, onlarca farklı platformdan işletmenizle ilgili yorumları toplar ve tümüne tek bir panelden ulaşmanızı sağlar. Bu panel üzerinden yorumları cevaplayıp takip edersiniz.

Müşteri memnuniyeti konusundaki performansınızı inceleyebilir, rakiplerle karşılaştırabilirsiniz. 

Güncel yorumlarla arama görünürlüğünüzü artırmak için müşterilerinizden yorum talep edebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinize anket göndererek ürün ve hizmetlerle ilgili geri bildirim alabilirsiniz.

Web Optimizer

SEO ve optimizasyon ile ilgili tüm sorunlarınızı çözüp ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek gerçek bir uzman. Web Optimizer ile sitenizin performansını iyileştirir, sitenize daha fazla trafik çekerek dönüşümü ve geliri artırabilirsiniz. 

Bu çok akıllı araç, web sitenizi tarayıp site haritanızı güncelleyerek arama motorunda otomatik olarak indekslenmesini sağlar. Ekibinizden biri gibi çalışan Web Optimizer sizi kesinti, güvenlik gibi teknik sorunlara karşı zamanında uyarırken rakiplerle ilgili gelişmelerden de haberdar eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerel SEO, arama motoru optimizasyonu ile alakalı çalışmaların bölge bazında yapılması anlamına gelmektedir. Arama motorunun kullanıcıya hangi sonuçların gösterileceğini belirlemek için IP adresine ve coğrafi konumuna dayalı olarak bir kullanıcının konumunu kullanır. Bu nedenle bir kişi bir dişçi, oto yıkama ya da kırtasiye için yerel bir arama yaptığında arama motoru kişinin bulunduğu bölge ile alakalı yerel işletmeleri görüntüler.

Yerel SEO, Yerel Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Yerel arama pazarlaması, müşterileri ile yüz yüze iletişim kuran fiziksel bir işletmeyi tanıtmak için web’de yaptığınız her şeydir. Hem tek konumlu küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler), ulusal kurumsal markalar ve zincirler için geçerlidir. Bir şirket müşterileri ile doğrudan buluşuyorsa buna ‘’yerel işletme’’ denir ve internette görünürlüğünü arttırmak için Yerel SEO adı verilen benzersiz bir dizi teknik ve beceri kullanabilir.

Bir veya daha fazla fiziksel lokasyona sahip herhangi bir işletmenin sahibi iseniz ya da lokasyonlarında müşterilere hizmet veren bir uzman/şirket iseniz Google’da görünür olmak ve daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız o zaman kesinlikle ihtiyacınız olan Yerel SEO’dur.

Bulunduğunuz bölgede web sitenizi ön plana çıkarır ve arama motorunda en üst sıralara yerleşmesini sağlar. Yerel SEO sayesinde rekabet gücünü de arttırmış olursunuz.

Yerel SEO’da sonuçlar işletmenin türüne ve kullanılan listeleme miktarına göre değişir. Anahtar kelime zorluğu ve rekabet derecesine göre süre kısalıp uzayabilir. Bu etkiler alan için farklılık gösterdiğinden dolayı analiz yapılması gerekir. Yerel SEO’da sonuçlar 6 ila 12 ay arası gibi bir süreyi kapsayabilir.

Yerel arama ve harita kullanımı dünya çapındaki internet aramalarının %20’sinden fazlasını oluşturmaktadır. Müşterilerimizin güçlü yönlerine odaklanarak ve bu bilgileri arama yapanlar için öne çıkarıyoruz.

Google haritalarındaki mobil web sörfçülerinin yaklaşık %50’si yerel ürün ve hizmet aralar.

İşletme profili müşterileri işletmenize yönlendirmeye yardımcı olacaktır.  Başarılı olmak için gereken yerel seo anahtar kelimelerin kullanıldığından emin olmanız gerekir. Ne kadar çok liste oluşturursanız iş hacminizin arttırmak için o kadar çok olanağınız olur.

Bizimle iletişime geçin