SETROW

Anti Spam Politikası

Setrow istenmeyen elektronik postalara müsaade etmemektedir. Bir müşterinin hesabının istenmeyen elektronik postalar için kullanıldığını tespit etmemiz halinde, ilgili hesabın kullanımına son verilecektir. Herhangi bir müşterimizin çok sayıda alıcıya istenmeyen e-posta gönderdiğinden şüphelendiğiniz takdirde, lütfen abuse@setrow.com adresinden bizimle iletişime geçin. ISP’ler ve Kara Liste yöneticileri de bir Setrow kullanıcısından istenmeyen ya da talep edilmemiş bir e-posta aldığı takdirde abuse@setrow.com adresinden bizimle iletişime geçebilir. Lütfen e-postanın alt bilgisinde yer alan aboneliği iptal etme linkine tıklayın ya da bize e-postanın üst başlıklarını veya içeriğini iletin.

Şartlar ve Koşulların kabul edilmesine bağlı olarak, Setrow dahilinde izin verilen kullanımlar arasında resimli haber bültenlerinin, broşürlerin, promosyonların, davetiyelerin, basın bültenlerinin, ürün lansmanlarının ve kayıtlı müşterileri ya da üyeleri bilgilendiren diğer e-posta kampanyalarının isteyen alıcılara gönderimi de yer almaktadır. Setrow, 2003 tarihli Gizlilik ve Elektronik Haberleşme ve 2003 tarihli CAN-SPAM Sözleşmesi uyarınca “İstenmeyen Ticari E-posta (UCE)” veya istenmeyen e-posta olarak da adlandırılan “İstenmeyen Toplu E-postaya (UBE)” izin vermemektedir. Alıcının e-postayı almak üzere onaylı ve planlı bir izninin olmaması durumunda, bu e-posta “İstenmeyen Ticari E-posta (UCE)” ya da “İstenmeyen Toplu E-posta (UBE)” olarak sınıflandırılacaktır. Onaylı ve planlı bir izin, (1) alıcının e-postayı alma talebini gösteren yazılı bir kanıt ya da e-posta kanıtı (2) zaman/tarih damgası gibi elektronik kanıt ile birlikte alıcının böyle bir e-postayı almayı kabul ederken kullandığı kaynak IP adresinin belirli olması anlamına gelmektedir. Daha açık bir şekilde ifade edilmesi gerekirse bu, web sitenizden veya çevrimdışı ya da ortak bir kayıt sitesi üzerinden listenizi seçen herhangi birine e-posta gönderebileceğiniz anlamına gelmektedir. Kendi web sayfaları, çevrimdışı ya da ortak bir kayıt sitesi üzerinden liste seçimine izin verilen müşterileriniz adına da gönderimde bulunabilirsiniz. İzin verilmeyen durumlar ise aşağıda daha açık bir şekilde belirtilmiştir:

Web sitelerinden toplanan e-postalar Üçüncü bir tarafın satın aldığı listeler Üçüncü bir tarafın kiraladığı listeler Ticaret odası ya da bir kulüp gibi başka bir kuruma ait olan listeler Gazetecilere, olası müşterilere, olası oy kullananlara ya da potansiyel çalışanlara veya kendilerine gönderimde bulunulması için size izin vermemiş olan herhangi bir kişiye gönderim yapılan ve bir basın bülteni bile olsa istenmeyen herhangi bir liste.

Politikanın etkin uygulaması – İstenmeyen e-postaları ortadan kaldırmak için ne yaparız?

Setrow kullanıcıları, kendi listelerinin önceden talep edilen ve tam olarak doğrulanabilir e-posta adreslerinden oluştuğunu açıkça belgelendirmek zorundadırlar. Talep üzerine bu türdeki bir kanıtın sağlanamaması, hesabın kapatılmasına neden olacaktır. Setrow, alınan tüm listeleri izleme hakkını saklı tutar. Bu izleme aktivitesi ise, talep ettiğimiz takdirde müşterinin liste kaynağının, liste yaşının ve onay politikalarının asgari düzeyde denetimini içerebilir. Setrow, istenmeyen e-postalarda yaygın olarak kullanılan içeriğe sahip müşteri e-postalarının ve ileti bayraklarının içeriğini takip etmektedir. Setrow, yönettiği abonelik süreçleri dahilindeki her yeni abone için IP adresini ve aboneliğin başladığı tarihi saklar.

Bir müşterinin istenmeyen bir postanın gönderimi için Setrow’u kullandığı tespit edildiği takdirde müşterinin hesabını derhal sona erdirme hakkımızı saklı tutarız. Abonelikten çıkma ya da kötüye kullanım linki Setrow tarafından gönderilen her e-postanın alt bilgisine eklenmektedir. Bu linki devre dışı bırakmaya yönelik herhangi bir girişim hesabın derhal askıya alınmasına neden olur. Müşterilerimizin Setrow ile ilgili kullanımları hakkında bizlere geribildirim sağlamaları için tüm kullanıcılarımızı abuse@setrow.com adresinden bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Şikayet prosedürü

Hesabınızın istenmeyen tekil ya da toplu e-postaların gönderimi için kullanıldığından şüphe etmemiz halinde, hesabınızın gönderim ayrıcalıkları geçici olarak askıya alınacaktır. İstenmeyen e-posta gönderip göndermediğinizi belirlemek için aşağıdaki işlemler yapılacaktır:

Şikayeti gözden geçireceğiz.
Toplanan listelere yönelik genel kalıplar açısından listenizi gözden geçireceğiz.
Söz konusu e-postanın içeriğini gözden geçireceğiz.
Söz konusu e-posta adresi için önceden e-posta talep edildiğine dair kanıtı gözden geçireceğiz.
İstenmeyen e-postalar gönderdiğinize karar vermemiz halinde hesabınız herhangi bir iade talep hakkı verilmeksizin askıya alınacaktır.
Şikayetin yanlış pozitif olduğunu (üye olan ancak üye olduğunu unutan biri tarafından yapıldığını) belirlediğimiz takdirde, uygun çözümü sağlamak için hem sizinle hem de şikayetçi tarafla birlikte hareket edeceğiz. Düzeltici bir kararla, hesabınızdaki gönderme ayrıcalıkları eski durumuna getirilecektir.

ISP ve Kara Liste ilişkileri

Kara Liste yöneticileri ve onların ISP’leri ile birlikte, kendi politikalarımız ve uygulamalarımız doğrultusunda bilgi paylaşmakta ve herhangi bir kötüye kullanımı azaltmak için olası iyileştirmeleri gündemimize alma konusunda son derece istekliyiz. ISP, Kara Liste ya da posta yöneticisi iseniz ve bizimle iletişime geçmek istiyorsanız lütfen abuse@setrow.com adresine e-posta gönderin.