Genel

Recommendation Engine ile Web Sitenizi Daha Verimli Hale Getirin

Özellikle son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte online alışveriş, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçasına dönüşmüş durumda. Fiziksel mağazaların birer deneyim merkezine dönüşmesinin ardından online alışveriş konusunda işletmelerin adım atması gerekliliği doğdu. Bu gerekliliğin yarattığı baskı, işletmeleri doğru teknolojik araçları kullanma noktasında da zorluyor. Günümüzde, birçok alternatifin ve aracın arasından web siteniz için en uygun olanı bulma noktasında zorlanıyor olabilirsiniz. Müşterilerinizi web sitenizde daha uzun tutmak ve ziyareti bir satış ile sonlandırmanın istiyorsanız, en etkili yollardan biri olan Recommendation Engine’nin sağladığı avantajları keşfetmenizde fayda var.

Recommendation Engine ile Avantaj Kazanın

Online alışveriş içerisinde birden fazla parametre bulunduran bir işlemdir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bir satış işlemi gerçekleştirmesi için birden fazla araçla onları alakalı oldukları ürünlere yönlendirebilirsiniz. Bu araçlar arasında en etkili olanlardan biri de kuşkusuz Recommendation Engine’dir. Müşterilerinizin daha önce ziyaret ettikleri ürünlere göre ekranlarında gördükleri alternatifler onları satış işlemine yönlendirebilir.

Bunun yanı sıra içerisinde yaşadığımız çağın belki de en önemli başarı kurallarından biri de müşteri deneyimini iyileştirmektir. İyi bir müşteri deneyimi sunmanın altın kuralı ise kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratmaktır. Recommendation Engine işte tam bu noktada devreye girer ve müşterilerinize kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanıza yardımcı olur. Bu sayede, müşterileriniz en alakalı oldukları ürünlere yönelirler. Bu da satışlarınız üzerinde oldukça pozitif bir etki yaratır.

Setrow’un Recommendation Engine ürünü ile markalar, ana sayfa, kategori sayfaları, ürün detay sayfaları, sepet tamamlama sayfaları gibi tüm alanları kullanıcılara göre özelleştirebilir ve ürünlerinizi müşterilerinize daha kişiselleştirilmiş bir yapıda sunabilirsiniz.Üstelik tüm bunları gerçekleştirmek için günler süren bir kuruluma gerek kalmadan, kolaylıkla yapabilirsiniz.

Web sitenizde, ihtiyaç duyduğunuz ya da öne çıkarmak istediğiniz her sayfaya yerleştirebileceğiniz Recommendation Widget’ları aracılığıyla müşterileriniz ya da potansiyel müşterileriniz, sitenizi ziyaret ettiği zaman tanımladığınız kriterlere göre ürün göstermeleri yapabilirsiniz.

Bugünün rekabet ortamında bir adım öne çıkmak için doğru teknolojik araçları kullanmak büyük önem taşıyor. Eğer sizler de web sitenizi çok daha etkin biçimde kullanarak, rekabet ortamında avantaj kazanmak istiyorsanız, Setrow’un Recommendation Engine ürününü kullanmaya hemen başlayabilir ve fark yaratabilirsiniz!