Genel

Push Notification ile Web Sitenize Verim Katın

Günümüzün sunduğu olanaklar ile potansiyel müşterilere ulaşmak için birden fazla kanal vardır. İşletmelerin dijital pazarlaması üzerinde kilit rol oynayan web sitesi, bu kanalların en önemlisidir. Ürünlerin ve sunulan hizmetlerin dijital bir vitrini olan web sitesi üzerinden birçok müşteriye ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan ise kuşkusuz, müşterileri tekrar web sitesini ziyaret etmeye ikna etmektir. Push notification özelliği ile web siteniz üzerinden topladığınız bildirim izinli verinizi, sitenizdeki hareketlere göre segmentlere ayırabilir ve tetikleyici push bildirimleri sayesinde, müşterilerin web sitenizi tekrar ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Setrow’un sunduğu push notification özelliği ile yapabileceklerinize bakacak olursak;

Notification

Setrow’un sunduğu push notification özelliği sayesinde, geçmiş ve anlık site hareketlerine göre segmentler oluşturabilir ve otomatik gönderim sağlarak zamandan kazanabilirsiniz. Ayrıca, müşterilerinizin bildirim tepkilerine göre onlara özel bildirim gönderebilirsiniz. Her müşterinin bildirimi açma zamanına göre bildirim göndererek, bildirimlerin açılma ihtimalini yükseltebilirsiniz. A/B testing yaparak, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilirsiniz.

Segmented Push

Ziyaretçilerinizin gelecekteki davranışlarını tahmin etmek, artık çok kolay! Setrow’un segmented push özelliği sayesinde, web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterinin satı alma olasılığını, indirim yakınlığını ve müşteri yaşam döngüsü aşaması gibi detayları, yapay zeka destekli öngörülü segmentler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede, hedeflemelerinizi daha alakalı bildirimler halinde sunabilirsiniz.

Stock Bilgi Push

Alert Web Push özelliği ile dönüşümleri artırabilir ve satış döngülerini hızlandırabilirsiniz. Bir ürünün fiyatı düştüğünde, ya da fiyat artışı yaşandığında web push bildirimleri göndererek, kullanıcılarınızı dönüşüme yönlendirebilirsiniz.

Site Terk Push

Alışveriş sepetini terk edenleri cezbedecek bir mesajla web sitenize geri çekebilirsiniz. Ziyaretçileriniz, site dışındayken ileteceğiniz doğru mesajlarla alışveriş sepetine tekrar yönlendirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Etkileşim Butonları

İşlem butonları ile etkileşimi artırabileceğiniz mini anketler yapabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçilerinizi ilgili sayfalara yönlendirebilir ve bildirimleri işlem düğmeleriyle zenginleştirebilirsiniz.

API ile Hedefleme

Setrow Web Push API ile sistemlerinizin genelinde verileri kullanabilirsiniz. İşlem verileri, uçuş bilgileri, stok dalgalanmaları ve çok daha fazlası için Setrow Web Push API’sinden faydalanabilirsiniz.

Dinamik İçerik

Gerçek zamanlı müşteri bilgilerine dayalı olarak, bildirimleri kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Müşterilerinizin ilgilenmediği mesajlar yerine, dinamik, alakalı içeriklerle müşterilerinizi cezbedebilirsiniz. Mesajlarınızı kullanıcıların ve anonim ziyaretçilerinizin benzersiz özelliklerine, tercihlerine ve davranışlarına göre otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Günümüzde, web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerin ve müşterilerinizin tekrar web sitenizi ziyaret etmesi için ikna olması birden fazla parametreye bağlıdır. Bunlar arasından en önemlisi de onların ilgi duyduğu içeriklere ulaşmalarını sağlamaktır. Bunu sağlayabilmenin en etkili yollarından biri olan Push Notification uygulaması, sadece müşterilerinizi web sitenize çekmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamalarına da yardımcı olur.

Bugünün dünyasında, müşteri deneyiminin işletmelerin gelecekleri üzerinde oldukça etkili olduğunu unutmamak gerekir. Müşteri beklentilerinin her geçen gün değiştiği bu zamanda, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak ve aynı zamanda hızlı olmak, işletmelerin başarısı üzerinde kilit bir rol oynar. Eğer sizler de müşterilerinize web siteniz üzerinden kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak istiyorsanız, Setrow’un Push Notification uygulamasını kullanabilirsiniz!