Genel

SMS Marketing ile Potansiyel Müşterilerinizi, Sadık Müşterilere Dönüştürün

Bugünün sunduğu dijital olanaklar, işletmelerin pazarlama stratejilerini etkilemeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Potansiyel müşterilere ulaşmanın birçok yolunun olduğu günümüzde, işletmeler açısından doğru stratejiyi oluşturmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Her ne kadar yeni birçok alternatif yol olsa da hala müşterilere ulaşmanın en etkili yollarından biri SMS Marketing oluyor. Mobil cihazların elimizden düşmediği iletişim çağının belki de en etkili pazarlama yöntemlerinden biri olan SMS Marketing ile potansiyel müşterilerinizi sadık birer müşteriye dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte SMS Marketing ile ilgili bilmeniz gerekenler;

SMS Marketing Nedir?

SMS Pazarlaması, kısa mesajın bir araç olarak kullanılarak müşteriye ulaşılmasını ifade eder. Genellikle izinli olarak kullanılan bu yöntem ile hatırlatıcılar gönderilerek, pazarlama yapılır. Burada önemli olan ise 160 karaktere stratejiyi sığdırabilmektir. SMS pazarlaması doğru bir şekilde uygulandığı takdirde oldukça etkili ve müşteri açısından kalıcı olur.  Setrow ile başka bir platforma ihtiyaç duymadan SMS marketing yapabilirsiniz.

 Duyuru SMS

Sadece müşterileriniz için değil, aynı zamanda işletmenizin operasyonel verimliliğini artırmak için de SMS Marketing yöntemini kullanabilirsiniz. Personellerinize, müşterilerinize, üyelerinize ya da öğrencilerinize haber vermek istediğiniz güncellemelerle ilgili SMS’leri kolaylıkla atabilirsiniz. Setrow’un sunduğu kullanımı kolay web arayüzü ile bir kurulum yapmanıza gerek kalmadan tüm işlemlerinizi tek bir platformdan gerçekleştirebilirsiniz.

Hatırlatma Amaçlı SMS

Müşterilerinizin, üyelerinizin ya da öğrencilerinizin doğum günleri, evlilik yıldönümleri gibi özel anlarını kaydederek, onları özel hissettirebilir ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilirsiniz. Aynı zamanda, ödemeler ya da diğer detaylar hakkında da SMS gönderebilirsiniz.

İzin Bankası

Topladığınız e-posta adresleri ya da SMS datalarının izinleri ile ilgili sorun yaşamamak adına, bu dataları Setrow’un yönetimine bırakabilirsiniz. bu sayede KVKK’ya uygun davranmak için ekstra bir efor sarf etmeden zamandan kazanabilirsiniz.

Uyarı Amaçlı SMS

Önemli olaylar ya da durumlar hakkında bilgilendirme amaçlı SMS gönderebilirsiniz. SMS Marketing için oldukça önemli olan alanlardan biri olan Uyarı SMS’leri, doğal afetler, acil durum gibi olaylarda çevrenizi bilgilendirmeniz için kolaylık sağlar.

İnteraktif SMS

Rehberinize ulaşmanın en etkili yollarından biri de interaktif SMS’dir. Abone numaranız ile hem toplu SMS atabilir hem de ücretsiz olarak SMS alabilirsiniz. Bu sayede, etkili bir şekilde toplu mesaj göndermenin sağladığı avantajı kullanabilirsiniz.

Uluslararası SMS

Setrow’un sunduğu uluslararası SMS çözümleri ile sınırları aşabilirsiniz. Uluslararası SMS çözümlerini kullanarak, yurtdışındaki müşterilerinize, iş ortaklarınıza ya da ulaşmak istediğiniz herkese dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden mesaj gönderebilirsiniz.

SMS Marketing ile işletmenizin iletişim konusundaki tüm sınırlarını aşabilirsiniz. Hangi endüstride faaliyet gösterdiğiniz fark etmeksizin bugünün müşteri beklentilerini karşılamak adına SMS Marketing’in sunduğu tüm olanakları kullanabilirsiniz.

Özellikle son yıllarda, birden fazla kanal üzerinden ulaşabileceğiniz müşterileriniz için en etkili yollardan biri olan SMS pazarlaması ile müşterilerinizi, abonelerinizi, öğrencilerinizi ya da personelinizi her zaman güncel tutabilir, ürünleriniz ya da hizmetleriniz hakkında son bilgileri anında ulaştırabilirsiniz. SMS Marketing konusunda birçok avantaj sağlayan Setrow’a ulaşarak, bugün ilk adımı atabilirsiniz!